FILMPORT
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Filmski Forum: Pravo mesto za vas pre i posle filma


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Equals 2015

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Equals 2015 Empty Equals 2015 Ned Jan 22, 2017 1:56 am

Dinamikon

Dinamikon

Sinoć, posle dužeg vremena, sam gledao film koji mi je svojom tematikom i stilom privukao pažnju.
Radi se o SF ostvarenju ali ga ipak svrstavam u romanse jer je ljubav suština i dominira filmskom pričom
a SF kontekst je samo alegorija kako to obično i biva u ovom neshvaćenom i stupidno neprihvaćenom
žanru. Iako nisam znao da film dolazi iz SCOTT FREE produkcije gde je Ridley Scott izvršni producent filma
sam taj podatak je još jenom potvrdio istinske filmske umetnike. Dakle, priča koja oslikava ljudska osećanja potisnuta u
tehnosvetu, društvo u kom su emotivni ljudski odnosi neprihvatljivi i gde se ljubav karakteriše kao bolest i
dvoje mladih glumaca na visokom nivou svog zadatka čine ovu priču nabijenu intenzivnim emocijama u formi koja nije
izlizana i ispričana. Film je pokrenuo u meni ljudks osećanja i vizuelno glumačka obrada me je dirnula svojom perfektnošću
kojom je obojena ideja ljubavi i ljudskih osećanja. Bitan segment, glumačko vokalna obrada, je ono što me najviše dotaklo,
glas glavnog glumca i njegova interpretacija pojasnila je kako se umetnost provlači kroz filmsko delo.
Glumica na visini zvog zadatka i veran prikaz emocija su dodatni plus.

Ukoliko želite neispričanu ljubavnu priču onda će ovaj film u vama pokrenuti emocije. SF je samo kontekst kao što SF i jeste.
Equals je jedan od onih filmova koji lako mogu da vam umaknu i prođu neopaženo, zato potenciram da ne propustite ovaj film
koji se može lako izgubiti u masi ali još lakše preneti vam esencijalni doživljaj ljudksih bića.

Moje mišljenje je da je ovo jedna od najboljih ljubavnih priča koje sam video, jer intenzitet emocija nije šablonski.
Equals je moja preporuka.

http://www.imdb.com/title/tt3289728/?ref_=nv_sr_2

Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu