FILMPORT
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Filmski Forum: Pravo mesto za vas pre i posle filma


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Tony Scott

2 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Tony Scott Empty Tony Scott Sub Avg 26, 2017 9:44 am

Dinamikon

Dinamikon

Kako je sam rekao u senci veličine starijeg brata Ridley Scotta koji je radio veličanstvena
filmska dela, "ja sam onako više rock n roll reditelj" iako u njegovim filmovima se može čuti; što je prava retkost; kvalitetna elektronska muzika.

Tony Scott, na prvi pogled reko bi čovek ah da onako prosečni filmovi.

Ali zapitajmo se šta je to režija? Zašto su James Cameroon i Ridley Scott veličine?

Kad mi neko kaže super mu režiser Lars Fon Trir, Ang Li i slično, ne znam dal da se smejem ili nerviram, zanimljivi su im filmovi ali šta je tu uloženo truda, proučavanja tematike ili talenta. Ne mnogo

Ljudi pa Michael Bay je režiser ko zmaj , on režira Transformerse, ok ja to nisam ni gledao video sam samo u prolazu ali to treba režirati i to je nauka i umetnost u sinergiji
a ne neki raspali filmovi sa par glumaca i kadrovima koji traju više od minut pa i dva i to je režija jel?

Ako ćemo o režiji dovoljno je reći Tony Scott je režirao Top Gun. Sad će pametni da kažu pa taj film je bzvze, iako nije onda ja pitam da li je lako režirati Top Gun i da li biste u modernom bioskopu gledali pre Top Gun ili neki film, famoznog režisera da ne navodim primere al recimo nek to bude i Roman Polanski koji je takođe genije ali njegovi filmovi nisu režiserski zahtevni.

Ok da se vratimo na pokojnog (nek počiva u miru) Tony Scotta i da navedemo neka njegova velika dela:
prvi film gde je objasnio šta je umetnički film,
The Hunger (1983)
izdvojiću samo još neke filmove a u linku pogledajte njegovu filmografiju i razmislite zašto je veliki režiser, koliko su razne teme  koje je obrađivao, koliko je morao biti upućen u to što radi i zašto ga smatram filmskim inženjerom

Top Gun (1986)
Revenge (1990)
Days of Thunder (1990)
True Romance (1993)
Crimson Tide (1995)
The Fan (1996)
Domino (2005)
The Taking of Pelham 123 (2009)

cela filmografija ovde:
http://www.imdb.com/name/nm0001716/?ref_=nv_sr_1

2Tony Scott Empty Re: Tony Scott Čet Mar 08, 2018 3:04 am

maximaizer

maximaizer

Ova reklama govori koliko je poseban i neustrašiv Tony Scott
https://www.youtube.com/watch?v=79giAjogcB4&feature=share

MY NUMBER ONE OF DIRECTORS

Tarantino bi se složio sa mnom.

Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Similar topics

-

» SCOTT FREE

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu